Jaanika blogi

Lühidalt Koostööfestivalist

Lühidalt Koostööfestivalist

Oktoobrikuu üheks meeldejäävamaks sündmuseks oli Koostööfestival 6. oktoobril Tartus. Tegemist oli Eesti ülikoolide ja ettevõtete koostöö edendamisele suunatud üritusega, korraldajateks kuus Eesti avalik-õiguslik ülikooli (eesotsas seekord Tartu ülikool).
Üheks festivali ehk kõige enam tähelepanu saanud osaks olid ülikoolide teadlaste liftikõned – lühikesed (3 minutit) ja vaid kõige olulisemate punktideni lihvitud koostööettepanekud ettevõtetele.

Pidasin lifitikõne teemal “Kuidas lähendada noorte kutseoskusi ja ettevõtte vajadusi”. Mõeldud oli see ettevõtjatele, kes tahavad kindlustada, et neil oleks (ka) tulevikus olemas nende vajadustele vastavate oskustega tööjõud ning kes on sealjuures avatud uutele tehnoloogilistele lahendustele.

Kõnes välja käidud idee põhines ühest küljest sisendil, mida sai kogutud mitme kuu jooksul ettevõtete ja kutsekoolide esindajatega kohtudes, ning teisest küljest Learning Layersi teadus- ja arendusprojekti kogemusel ja projekti käigus arendatud tehnoloogia rakendusvõimalustel.

Festivali kohta kirjutasin postituse ka Tallinna Ülikooli meediavärava digiblogis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.