Jaanika blogi

Õpileping

Õpileping

Minu õpileping digitaalsete õppematerjalide koostamise kursuse jaoks oleks siis selline.

Teema
Oma igapäevase töö iseloomu tõttu köidavad mind kursuse teemadest kõige enam õppematerjalide koostamise vahendid, tarkvara ja standardid, eriti xAPI ehk Tin Can. Samuti olen väga huvitatud õppematerjalide koostamise protsessist ja kvaliteedist. Külmaks ei jäta mind ka autoriõiguse teema.

Eesmärgid
Autorivahendite puhul kavatsen kasutama õppida ka mõnda vabavaralist töövahendit – seni olen nendega vähe kokku puutunud. Millised on vabavaraliste vahendite võimalused? Mida saab vabavaraliste vahenditega teha ja mida mitte? Sellele küsimusele soovin vastust leida ka kommertstarkvara puhul. Kasutan neist ühte (Articulate Storyline), kuid millised on teiste turuliidrite eelised/puudused? Kuna autorivahend on minu igapäevane tööriist, siis on see minu jaoks üks keskseid küsimusi. Standardite puhul tahan selgeks saada, kuidas käib xAPI tehniline rakendamisprotsess. Ka õppematerjalid koostamise protsessi teema on mul südamel – tahaks seda oma igapäevatöös tõhusamalt teha.

Strateegiad
Autorivahendite tundmaõppimiseks pole muud, kui eelnevalt teha väike taustauuring ja selle põhjal valida välja proovimisväärsed vahendid. Seejärel tuleks valitud vahendi(te)ga askeldama asuda ja luua selline materjal, mille loomisega tuleks mul tõenäoliselt ka tööl tegeleda. Suureks abiks sealjuures on kindlasti kogemuste jagamine kursusekaaslastega.
xAPI – egas midagi, pean uuesti standardi dokumentatsiooni ja muud allikad ette võtma ning aega katsetamisele pühendama.
Mis puutub õppematerjalide koostamise protsessi, siis seal uurin, mida uut leian õppejõu pakutud materjalist, mida oskavad sellel teemal öelda kursusekaaslased ja millist kirjandust olen varem selle teemal kogunud. Lõpuks võtan ennast kokku ja vaatan oma senise tööprotsessi kriitilise pilguga üle.

Vahendid ja ressursid
Veebi lõputud avarused koos e-õppe blogide ja foorumite ning tarkvarapakkujate veebilehtedega; kursuse blogi ning õppejõu soovitatud artiklid; kursusekaaslaste mõttelennud, kogemused ja tähelepanekud.

Hindamine
Minu kriteeriumid on lihtsad. Esiteks, kursuse lõpuks pean olema loonud ühe vabavaralise tarkvaraga interaktiivse, läbimõeldud õppedisainiga ja visuaalselt kena õppematerjali (ei pea olema mahukas). Teiseks, mul peaks olema vastus küsimusele, kuidas saaksin rakendada xAPI ettevõtte jaoks, kus töötan. Kolmandaks, mul on konkreetne plaan, kuidas muuta oma materjaliloomisprotsess vähemalt neljandiku võrra tõhusamaks (kiiremaks). Kui need kriteeriumid täidetud, võin õpilepingu täidetuks lugeda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.