Jaanika blogi

Uue hooga: töökohal õppimisest

Uue hooga: töökohal õppimisest

Minu blogipostitustes on olnud päris pikk paus. Ent tegelikkuses on see aeg olnud väga sündmusrikas: nende kuude sisse mahtus intensiivne magistritöö kirjutamine, kaitsmine ning lõpuks ka töökohavahetus.

Seesamune töökohavahetus tõi mu üsnagi kitsa valdkonna e-õppest tegelema tunduvalt laiema, veelgi keerukama ja põnevama teemaga: (informaalne) õppimine töökohal ja selle toetamine digitehnoloogia abil. Kuigi esmapilgul võib mõte õppimisest töökohal võõristavana tunduda (“töökoht on ju töö tegemiseks, ei ole seal aega muuks!”), on töökohal õppimine midagi, mida suurem osa meist igapäevaselt oma igapäevast leiba teenides nii või teisiti teeb. Olgu siis selleks, et leida lahendusi probleemidele, millega me varem pole tegelenud, või siis selleks, et tõusta uute ülesannete kõrgusele. Ent me lihtsalt ei mõtle sellest kui õppimisest.

Minu eelnev töökogemus e-õppe arendajana kujuneski suuresti just nii: kui tööülesanne, mille täitmiseks esialgu teadmisi või oskusi ei olnud, siis tuli need lihtsalt kiirelt omandada.

Töökohal õppimisest rääkisin ka Tallinna Ülikooli 1-minuti loengute seerias:

2 thoughts on “Uue hooga: töökohal õppimisest

    1. Jaanika Post author

      Rõõm lugeda, et sain kasulikku nõu pakkuda. Jah, püüan ikka vaikselt kirjutamist jätkata, huvitavaid teemasid on palju, millega viimasel ajal kokku olen puutunud ning uurinud (digital transformation ehk siis digitaalne ümberkujundamine/muundumine, aga ka näiteks digipädevused kutsehariduses).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.